Frig Vadisi

Kütahya-Eskişehir karayolunun 26. km'si yakınlarındaki Sabuncupınar'dan başlayıp Ovacık Köyüne kadar, İlin doğusu boyunca uzanan ve büyük bölümü çam ormanları arasında kalan alana "Frig Vadisi" denilmektedir.

Frig Vadisi iki ana bölümde incelenebilir. Birinci bölüm; Sabuncupınar, Fındık, İncik, İnli, Söğüt mağaralarının bulunduğu kuzey bölümüdür. İkinci bölüm ise, daha güneydeki Ovacık Köyü, İnlice mahallesi ve çevresidir.

Frig Vadisi'nin ikinci bölümü ise Kütahya'ya 55 km. uzaklıkta bulunan Ovacık Köyü'nün İnlice Mahallesi'nin doğusunda başlayan çam ormanları arasındadır. Bölgenin bilinen tarihi M.Ö. 900-600 yıllarında Frigler, daha sonra Romalılar ve Bizanslılar tarafından kullanıldığı şeklindedir. Frig Vadisi'nde kayalara elle oyulmuş kaya mezarlar, kiliseler ve sığınma-barınma amacıyla kullanılmış yüzlerce mağara bulunmaktadır.

Hızlı Rezervasyon

Gidiş / Dönüş Tarihleri
saat ve tarih seçin Tarih Seçin

saat ve tarih seçin Tarih Seçin

         

Odalarımız

Otelimizde toplam 42 oda ve 84 yatak bulunmaktadır. Bu odaların, 3'ü köşe oda, 19'u single oda, 20'si double odadır.

Bütün odalarımızda Telefon, Direkt Telefon, Banyo, Saç Kurutma makinası, Minibar, Balkon, 24 Saat Oda Servisi, TV, Uydu TV, Internet Bağlantısı, Merkezi Isıtma bulunmaktadır.

Devamı...

Restoran

Erbaylar'ın alakart restoranında Türk mutfağından yemekler sunulmaktadır. Otelin barında içki servisi yapılmaktadır.

 

Devamı...
Hotel Erbaylar

HOTEL ERBAYLAR


AFYON CAD. NO: 16 KÜTAHYA
Telefon: (274) 223 69 60 Fax: (274) 223 34 03

Tasarım : Ambiyans